Galeria

Zajęcia z fizyki

„Wirownica, to takie urządzenie,
które wprowadziło nas w zdziwienie,
stały obraz poruszyło
oraz kulę nam spłaszczyło”.

Na kolejnych zajęciach dzieci dowiedziały się, że:
– Ziemia jest spłaszczona i jest to skutkiem jej ruchu wirowego wokół własnej osi;
– Światło białe (pochodzące od Słońca) jest mieszaniną światła czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego i fioletowego – przedszkolaki obserwowały rozszczepienie światła (powstanie tęczy) na ścianie, a także przy użyciu krążka Newtona – po wymieszaniu w/w barw otrzymały światło białe;
– Dźwięk wydobywający się z obracającej się blaszanej płytki, w której znajdują się otwory, poprzez przyłożenie do niej metalowej pałeczki jest różny i zależy od odległości pomiędzy otworami;
– Szybka zmiana obrazu obserwowanego w małym polu widzenia powoduje złudzenie ruchu – przy pomocy wirownicy dzieci oglądały filmy, które powstały z narysowanych na kartce papieru obrazków oraz same tworzyły własne filmy.

© 2014 Tęczowe Przedszkole, realizacja Agencja Reklamowa ANNDAR.PL