Rok szkolny 2012-2013

Zajęcia badawcze

Następne zajęcia badawcze zainspirowane zostały zimową aurą, dzieci z grupy Ekoludków i Ufoludków postanowiły odpowiedzieć z pomocą nauczycielki na pytanie: Czy śnieg jest czysty? Wszystkie dzieci obserwowały co stanie się ze słoikiem wypełnionym śniegiem, który pozostawiliśmy przez jakiś czas w naszej ciepłej sali. Ku zdziwieniu niektórych dzieci, okazało się że śnieg  nie jest taki czysty jak mogłoby się to wydawać.

Kolejne ciekawe doświadczenie to Nurek Kartezjusza, dzieci dowiedziały się że podczas ściskania butelki nurek tonie(co jest efektem wpływu ciśnienia na słomkę),  gdy przestajemy ściskać, wypływa na wierzch.

Czy wiecie gdzie można kupić klej do wody? Nie można znaleźć go w sklepie, za to my w przedszkolu spróbowaliśmy go sami przyrządzić. Była nam potrzebna do tego tylko plastikowa butelka.

© 2014 Tęczowe Przedszkole, realizacja Agencja Reklamowa ANNDAR.PL