Galeria

Warsztaty na zamku w Oświecimiu

W dniach 08.04. oraz 09.04. przedszkolaki z grupy III i IV autokarową przejażdżka  udały się do Oświęcimskiego  Zamku na Wielkanocne warsztaty plastyczne pt. „Jajko czy kura”. Warsztaty te rozpoczęła krótka prezentacja multimedialna, która przedstawiła dzieciom historię pisanki. Piękne, kolorowe wyświetlane ilustracje pokazały dzieciom jak za dawnych czasów ozdabiano wielkanocne jajeczka oraz różne techniki jakimi można dziś ozdabiać pisanki. Poza tym, dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć różnie udekorowane wielkanocne pisanki. Po prezentacji dzieci zasiadły do stołów, gdzie ich zadaniem było  stworzenie wielkanocnej kurki za pomocą ciekawych materiałów plastycznych. Każdy przedszkolak z zapałem tworzył swoją kurkę. Wszystkie prace były przepiękne i kolorowe.

 

© 2014 Tęczowe Przedszkole, realizacja Agencja Reklamowa ANNDAR.PL