Galeria

Tydzień z Misiem Haribo

Dzięki temu, iż nasze przedszkole zgłosiło się do konkursu „Poznaj świat z Misiem Haribo”, wszystkie przedszkolaki miały okazję odbyć niesamowitą przygodę, którą była podróż po świecie i poznanie  pięciu ciekawych krajów z różnych kontynentów. Otrzymaliśmy specjalny zestaw kreatywny z grą planszową- mapą świata Misia Haribo, który umożliwił naszym dzieciom zapoznanie się z różnorodnością kultur i obyczajów na świecie. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez każdą grupę wiekową „Wizytówki Polski” w formie kolażu, który przedstawi charakterystyczne elementy naszej kultury, obyczajów czy krajobrazów. Ale zanim nasze przedszkolaki przystąpiły do zadania, odbyły tygodniową podróż z Misiem Haribo. W podróży tej codziennie poznawały inny kraj: Chiny, Grenlandię, Kenię, Meksyk i Indie. Dzieci zaznajamiały się z położeniem tych krajów na mapie świata, ich kulturą i obyczajami. Uczyły się również prostych słówek w tamtejszych językach oraz wykonywały prace plastyczne  przypominające  charakterystyczne przedmioty pochodzące z poznawanych państw. Naszą tygodniową podróż z Misiem Haribo zakończył przystanek w Polsce. Tego dnia, dzieci prezentowały przyniesione z domów ilustracje przedstawiające ciekawe miejsca w Polsce. Następnym etapem było wykonanie zadania konkursowego. Zdjęcia z realizacji prac ukażą się  niebawem. Podróż po świecie z Misiem Haribo była dla naszych przedszkolaków niezwykle pouczającą i niesamowitą przygodą.

© 2014 Tęczowe Przedszkole, realizacja Agencja Reklamowa ANNDAR.PL