PAŹDZIERNIK

1.10     Światowy Dzień Uśmiechu – „soczek z cytryny pijemy i nawet się nie                 skrzywimy”

4.10        Światowy Dzień Zwierząt – z okazji Światowego Dnia Zwierząt ogłaszamy zbiórkę kasztanów i żołędzi dla leśnych zwierząt na zimę. Zbiórka potrwa do 20.10. Kasztany i żołędzie zostaną przekazane leśniczemu.

5, 12, 19, 26. 10     – wyjście na halę sportową grupa IV

6, 13, 20, 27.10 – wyjście na halę sportową gr III

7.10 – Warsztaty edukacyjne na zamku gr III „ Rycerze i przyłbice…”

12.10 – Wycieczka na wystawę klocków LEGO do Gliwic gr III i IV

15.10 – Światowy Dzień Mycia Rąk – czyste ręce mamy bo o zdrowie dbamy

18.10 – Święto Dyni i Marchewki – pomarańczowe i bardzo zdrowe

Prosimy o marchewkowo- dyniowe kolory w tym dniu

22.10 – Robotyka gr. II, III, IV

25.10 – Dzień Kundelka

Z okazji Dnia Kundelka ogłaszamy zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, które przekażemy do schroniska , można również przynosić koce ręczniki i akcesoria dla zwierząt. Zbiórka trwa do 15.11

28.10 – Realizacja programu o zdrowym odżywianiu “Zdrowo jem, więc wiem” – “Co należy jeść aby być zdrowym?”

Kadra

Przedszkole zatrudnia nauczycieli o wysokich kwalifikacjach, kompetencjach i doświadczonych:

DYREKTOR:

• mgr Urszula Gworek – nauczyciel dyplomowany, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia Cieszyn wydział pedagogiczno – artystyczny w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, studiów podyplomowych w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, posiada I stopień specjalizacji.

NAUCZYCIELE:

• mgr Ewa Szczecina-Barcińska – nauczyciel dyplomowany, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia Cieszyn wydział pedagogiczno – artystyczny w zakresie wychowania przedszkolnego.
  • mgr Anna Rola – nauczyciel dyplomowany, absolwentka Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach filia Cieszyn wydziału pedagogiki w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
  • mgr Mariola Ćwieląg – nauczyciel mianowany, absolwentka Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku Białej wydziału humanistyki w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
  • mgr Magdalena Zaleska– nauczyciel kontraktowy, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki specjalnej- specjalizacja: terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna.
  • mgr Anna Semchyshyn- ukończone studia z zakresu wychowania przedszkolnego. Dwunastoletni staż pracy w przedszkolu.
  • Paulina Nalborczyk – absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Augusta Hlonda w Mysłowicach w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Ponadto nauczycielki ukończyły następujące kursy:

“Jak tworzyć system mierzenia jakości przedszkola”, “Grupa bawi się i pracuje”, ” Od butelki do guzika, czyli wesoła muzyka”, “Poszukiwanie nowych koncepcji pracy z dzieckiem przedszkolnym”, “Animacja kulturalna o specjalności teatralnej”, “Twórcze koncepcje kierowania placówką oświatową, “Jak kochać dziecko w Europie”, “Przedszkole Unii Europejskiej”