PAŹDZIERNIK

1.10     Światowy Dzień Uśmiechu – „soczek z cytryny pijemy i nawet się nie                 skrzywimy”

4.10        Światowy Dzień Zwierząt – z okazji Światowego Dnia Zwierząt ogłaszamy zbiórkę kasztanów i żołędzi dla leśnych zwierząt na zimę. Zbiórka potrwa do 20.10. Kasztany i żołędzie zostaną przekazane leśniczemu.

5, 12, 19, 26. 10     – wyjście na halę sportową grupa IV

6, 13, 20, 27.10 – wyjście na halę sportową gr III

7.10 – Warsztaty edukacyjne na zamku gr III „ Rycerze i przyłbice…”

12.10 – Wycieczka na wystawę klocków LEGO do Gliwic gr III i IV

15.10 – Światowy Dzień Mycia Rąk – czyste ręce mamy bo o zdrowie dbamy

18.10 – Święto Dyni i Marchewki – pomarańczowe i bardzo zdrowe

Prosimy o marchewkowo- dyniowe kolory w tym dniu

22.10 – Robotyka gr. II, III, IV

25.10 – Dzień Kundelka

Z okazji Dnia Kundelka ogłaszamy zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, które przekażemy do schroniska , można również przynosić koce ręczniki i akcesoria dla zwierząt. Zbiórka trwa do 15.11

28.10 – Realizacja programu o zdrowym odżywianiu “Zdrowo jem, więc wiem” – “Co należy jeść aby być zdrowym?”

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne “Tęczowe Przedszkole”.