• 4.10 – Międzynarodowy Dzień Muzyki
  • 8.10 – wyjście na halę sportową – gr. III i IV
  • 9.10 – Fabryka Kreatywności – „Balonowe szaleństwo”
  • 10.10 – wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej – gr. II
  • 15.10 – wyjście na halę sportową – gr. III i IV
  • 17.10 – Poznajemy Emocje – Radość
  • 21.10 – Dzień Origami
  • 22.10 – wyjście na halę sportową – gr. II i IV
  • 23.10 – wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej – gr. IV
  • 24.10 – teatrzyk w przedszkolu – „Magiczne słowo”
  • 29.10 – wyjście na halę sportową – gr. III i IV

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”.