KWIECIEŃ

• 9.04 – próba generalna przed występem  – godziny dopołudniowe
  • 10.04 – występ Wielkanocny w OCK godz. 15.15
  • 12.04 – robotyka – gr. IV
  • 15.04 – Tropem Dzikich Zwierząt  – poznajemy zebrę. Małych Kuchcik – pieczemy „Babkę zebrę”
  • 16.04- wycieczka do Wygiełzowa – warsztaty edukacyjne – gr. IV
  • 16.04 – wyjście do Parku Family Fun – gr. II
  • 17.04 – śniadanie Wielkanocne
  • 19.04 – pokaz medycznych pojazdów uprzywilejowanych
  • 24.04 – wyjście do biblioteki – gr. II
  • 25.04 – spotkanie z żołnierzem
  • 30.04- Zajęcia z cyklu „Bezpieczny przedszkolak” – „Nasze zdrowie”

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”.