• 3.12 – spotkanie z logopedą
  • 6.12 – Mikołaj w przedszkolu
  • 9.12 – warsztaty na zamku – grupa IV
  • 11.12 – Fabryka Kreatywności – „Próżnia w akcji”
  • 13.12 – Poznajmy Emocje – „Miłość, czułość”
  • 18.12 – wyjście do biblioteki – „W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia” – gr. IV
  • 20.12 – wigilia w przedszkolU
  • 24. – 26. 12 – przerwa świąteczna

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”.