4.01.   Dzień spaghetti

18.01. Dzień Kubusia Puchatka- w tym dniu przynosimy misi i inne rzeczy związane z Kubusiem Puchatkiem

19.01. Dzień popcornu

21/22.01. Pamiętamy o Babci i Dziadku- uroczysty występ przygotowany przez Naszych przedszkolaków ,

odbędzie się w Oświęcimskim Centrum Kultury pod koniec lutego. Dokładny termin i godzinę podamy

w późniejszym terminie

23.01. Fabryka kreatywności

24.01. Zabawa karnawałowa- w tym dniu prosimy, aby dzieci były przebrane w dowolne stroje karnawałowe

26.01. Warsztaty stolarskie gr. IV

czwartki     Hala sportowa gr. III i IV

piątki          Basen gr. IV

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”.