Kalendarium wydarzeń na bieżący miesiąc

LUTY

01.02 Socjoterapia gr.III  i  IV
06.02 Bajka o sowie  gr.III i IV
08.02 Tłusty czwartek
14.02 Walentynki
15.02 Fabryka kreatywności
16.02 Dzień listonosza
26.02 Dzień dinozaura
27.02 Dzień Babci i Dziadka  OCK  godz. 15:15
29.02 Zajęcia w bibliotece gr.III
Zajęcia sportowe 7.02 i 28.02

Galeria

„Akademia zdrowego przedszkolaka”

Po raz pierwszy w tym roku wspólnie z Akademią Zdrowego Przedszkolaka wybraliśmy się w „Podróż do jesiennej krainy”. Codziennie przez kilka tygodni grupy starsze i młodsze odkrywały radość z jedzenia zdrowych i smacznych produktów. Przez cały ten czas nie rozstawaliśmy się z „PIRAMIDĄ ŻYWIENIA”.Wspólnie z Wieprzusiem, Ociupinką i Raptusiem poznaliśmy zdrowe zamienniki słodyczy. Raptus zaś, pokazał nam że ruch to zdrowie.

Kolejne dni trwania akademii koncentrowały się na dbaniu o higienę osobistą. Przypomnieliśmy sobie co należy robić, aby być zdrowym. Poznaliśmy Katarzynę z wiersza Jana Brzechwy pt. Katar  i teraz już wiemy  jak chronić się przed zarazkami. W ramach tej akcji była u nas również pani stomatolog, która opowiadała dzieciom o tym jak dbać o ząbki.

Gimnastyka jest bardzo ważna dla zdrowia, dlatego kolejnego dnia uczestniczyliśmy razem z Wieprzusiem, Ociupinką i Raptusiem w spartakiadzie. Wspólnie z paniami z naszego przedszkola urządziliśmy konkurencje sportowe. Rozmawialiśmy o sportowcach, podczas oglądania kolorowych gazet. Po takich zajęciach wiemy, ile pracy i wysiłku musi włożyć każdy sportowiec, aby osiągać sukces, zaczynając już od najmłodszych lat.

„Podróż do jesiennej krainy” z Akademią Zdrowego Przedszkolaka została zakończona. Teraz musimy zaczekać na kolejne zajęcia akademii.

 

© 2014 Tęczowe Przedszkole, realizacja Agencja Reklamowa ANNDAR.PL