Galeria

Akademia Zdrowego Przedszkolaka- zakładamy własne ogródki

W tym tygodniu w ramach „Akademii Zdrowego Przedszkolaka” w salach spotkaliśmy się z przedszkolnym ogrodnikiem. Pan Janek opowiedział dzieciom o pracach jakie należy wykonać wiosną na działce, aby później cieszyć się pełnym witamin, zdrowym oraz ekologicznym jedzeniem. Dzięki temu spotkaniu wiemy  czym zajmuje się ogrodnik oraz  co jest potrzebne roślinom do rozwoju. Obejrzeliśmy także narzędzia jakie są przydatne do pracy w ogrodzie. Przedszkolaki zobaczyły także przyniesione przez gościa nasionka, opisywały ich wygląd i omawiały kolejne etapy siania i sadzenia warzyw. Po tym spotkaniu każda grupa ze swoją panią  założyła swój przedszkolny ogródek. Młodsze grupy spisały się na medal za co otrzymały wzorową odznakę ogrodnika. Wszyscy z niecierpliwością czekają, kiedy wzejdą pierwsze roślinki, by móc spróbować zdrowych i ekologicznych warzyw.

© 2014 Tęczowe Przedszkole, realizacja Agencja Reklamowa ANNDAR.PL