• 4.12 – Wycieczka gr. II Fabryka św. Mikołaja -KLOCKOLAND
  • 6.12- Wizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu
  • 6.12 – Głośne czytanie dzieciom literatury przez Rodziców
  • 11.12– Wizyta gr. IV w Szkole Podstawowej nr 2
  • 12.12– Bajki i baśnie europejskie Finlandia – „ Muminki”
  • 14.12– Zajęcia otwarte gr. II „ Święta tuz, tuż…”
  • 14.12 – Lekcja biblioteczna grupa III
  • 15.12 – Warsztaty na zamku  Sianko pod obrusem grupa IV
  • 18.12 – Kino przedszkolaka grupa III
  • 20.12– Wigilijka  przedszkolna
  • 21.12 – Pierwszy DZIEŃ ZIMY –  ubieramy się w kolorach – biały i srebrny

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”.