CZERWIEC

• 06.06.- Występ reprezentacji z gr. IV w OCK z okazji 20-stolecia UTW
  • 08.06.- Teatrzyk na terenie przedszkola
  • 09.06.- PIKNIK RODZINNY
  • 14.06.- Wycieczka na warsztaty edukacyjne do Muzeum Sukiennice Kraków gr. III i IV
  • 14.06.- Lekcje biblioteczne gr. II
  • 20.06.- Lekcje biblioteczne gr. IV
  • 22.06. – Pożegnanie straszaków
  • 29.09.- Z biegiem Wisły – Gdańsk

Historia

Państwowe Przedszkole nr 9 w Oświęcimiu zostało zarejestrowane w aktach Wydziału Oświaty i Kultury w dniu 03 XII 1951 roku. Otwarcie Przedszkola miało miejsce 1 IX 1952 roku. Od początku swojego istnienia była to placówka czteroodziałowa prowadzona przez Zakłady Chemiczne Oświęcim, mogąca pomieścić 97 dzieci. w 1976 roku placówka została przejęta przez Wydział Oświaty w Oświęcimiu.

Od 1992 roku obowiązki dyrektora sprawuje mgr Urszula Gworek.

Od 1997 placówka wprowadziła w życie program innowacyjny i jako jedyna w mieście przyjęła profil artystyczny. Rozszerzenie artystycznej działalności polegało na rozwijaniu i wyzwalaniu własnej ekspresji artystycznej poprzez plastykę, muzykę, literaturę, teatr oraz sztukę ludową.

4 czerwca 2002 roku Przedszkole jako jedyne na terenie miasta Oświęcimia otrzymało imię znanej i cenionej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na uroczystości była osobiście laureatka Orderu Uśmiechu, która wzięła udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy i podpisywała książki.

Od 1 września 2007 roku funkcjonujemy jako Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”.